Konkurs plastyczny „Jasełka i Grupy Kolędnicze” rozstrzygnięty!

Tegoroczny konkurs jasełkowy był nieco zmienioną kontynuacją organizowanego corocznie Gminnego Przeglądu Jasełek i Grup Kolędniczych. W tym roku zamiast tradycyjnej formy teatralnej, odbył się konkurs plastyczny.

Łącznie na Konkurs wpłynęły 124 prace, które oceniało Jury w składzie:

  • Iwona Gal – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach (przewodnicząca),
  • Maria Piszczek – Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Szaflarach,
  • Jadwiga Trebunia – Tutka – regionalistka.

Prace oceniane były anonimowo, w następujących kategoriach wiekowych:

  • grupa I – dzieci z przedszkola – kl. ,,0”,
  • grupa II – uczniowie klas I – III,
  • grupa III – uczniowie klas IV – VI,
  • grupa IV – uczniowie klas VII – VIII.

Przy ocenie Komisja zwracała szczególną uwagę na samodzielność wykonanych prac, różnorodność stosowanych technik plastycznych, estetykę wykonania pracy, rozmieszczenie elementów graficznych, napisy, oryginalność pomysłów i ciekawą interpretację zgodnie z założeniami konkursu.

Wyniki Konkursu:

KATEGORIA I (dzieci od 4 do 6 lat)

I Miejsce

Wiktoria Sulka, OP lat 5 – Bór

Aneta Jamrych, OP lat 6 – Skrzypne

II Miejsce

Magdalena Cudzich, OP lat 5 – Bór

Anna Buńda, OP lat 6 – Skrzypne

III Miejsce

Klaudia Bieniek, OP lat 6 – Bór

Zofia Chrobak, OP lat 6 – Bór

Wyróżnienie

Zuzanna Murzańska, OP lat 4 – Bańska Niżna

Emilia Łaś, OP lat 4 – Szaflary

Karol Słowakiewicz, OP lat 5 – Bańska Niżna

Alicja Molek, OP lat 5 – Bańska Niżna

Anastazja Zarębczan, OP lat 5 – Bór

Adrian Hyżny, OP lat 6 – Bańska Niżna

Tomasz Gacek, OP lat 6 – Bór

KATEGORIA II (kl I – III)

I Miejsce

Urszula Król-Tomków, Kl I – SP Zaskale

Małgorzata Król-Tomków, Kl III – SP Zaskale

II Miejsce

Natalia Pawlikowska, Kl I – SP Bańska Niżna

Antoni Rusnak, Kl III – SP Bańska Wyżna

III Miejsce

Izabela Migiel, Kl I – SP Skrzypne

Sandra Michniak, Kl I – SP Skrzypne

Wyróżnienie

Marta Majdanik, Kl I – SP Bór

Wojciech Sarna, Kl I – SP Bór

Krzysztof Cisoń, Kl I – SP Bór

Magdalena Janczy, Kl I – SP Bańska Niżna

Amelia Rusnak, Kl II – SP Bańska Wyżna

Julia Łaś, Kl II A – SP Szaflary

Oliwier Łacek, Kl II – SP Bańska Niżna

Antoni Jarosz, Kl III a – SP Szaflary

Gabriela Piszczór, Kl III – SP Skrzypne

Jan Bartoszek, Kl I – SP Maruszyna Dolna

KATEGORIA III (kl IV – VI)

I Miejsce

Mikołaj Topór, Kl V – SP Bańska Niżna

Karolina Zarycka, Kl VI – SP Bańska Wyżna

II Miejsce

Oliwia Sikoń, Kl IV – SP Skrzypne

Anna Bartoszek, Kl V – SP Maruszyna Dolna

III Miejsce

Amelia Sikoń, Kl IV – SP Skrzypne

Wiktoria Łaś, Kl V A – SP Szaflary

Wyróżnienie

Anita Sikora, Kl V – SP Skrzypne

Kamil Wyrostek, Kl V – SP Bańska Niżna

Patryk Kalata, Kl VI – SP Bańska Niżna

Anna Kiernoziak, Kl V – SP Maruszyna Dolna

Julia Mazepa, Kl VI – SP Maruszyna Dolna

KATEGORIA IV (kl VII – VIII)

I Miejsce

Julia Wilkus, Kl VII – SP Skrzypne

Martyna Luberda, Kl VII – SP Bór

II Miejsce

Aleksander Rusnak, Kl VII – SP Bańska Wyżna

Małgorzata Tylka, Kl VII – SP Zaskale

III Miejsce

Nikola Sikoń, Kl VII – SP Bańska Wyżna

Mateusz Marduła, Kl VII c – SP Szaflary

Wyróżnienie

Gabriela Gąsior, Kl VII – SP Bór

Jakub Galica, Kl VII – SP Bańska Niżna

Jakub Murańka, Kl VII – SP Bańska Niżna

Julia Wyroba, Kl VII – SP Bańska Niżna

Jury stwierdziło wysoki poziom prezentowanych prac plastycznych oraz ciekawe i kreatywne wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych. Podziękowania należą się wszystkim uczestnikom, którzy włożyli wiele starań w przygotowanie prac i zaprezentowanie własnej twórczości, a także nauczycielom/rodzicom/opiekunom za nadzór nad wykonywanymi pracami.

Ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa nagrody zostaną dostarczone do poszczególnych szkół/ instytucji, z których pochodzą laureaci/uczestnicy konkursu.

Organizatorami byli Związek Podhalan Oddział Maruszyna oraz Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach.

Patronat honorowy nad Konkursem objął Wójt Gminy Szaflary.